پیام تسلیت حزب آبادی افغانستان به مناسبت درگذشت زنده یاد رفیق دگرجنرال جمعه اڅک

 

 

با اندوه فراوان اطلاع حاصل نمودیم که رفیق دگرجنرال جمعه اڅک ،یک تن ازفرزندان صدیق وپاک نفس میهن، افسرشجاع و پرافتخارکشور داعی اجل را لبیک گفته و به ابدیت پیوسته اند.

انا لله و انا الیه راجعون

زنده یاد رفیق جنرال جمعه اڅک ،عمر گرانبهای خویش را وقف مبارزه در راه سعادت و تعالی مردم و میهن خویش کرده  و در راه دفاع از حاکمیت ملی دموکراتیک ، حفظ تمامیت ارضی و تامین امن و نظم در جامعه کارنامه های درخشانی را ثبت تاریخ کشورما نموده اند. زنده یاد جنرال جمعه اڅک که یکی از تربیت شده گان دامان پاک جنبش دموکراتیک و ترقیخواه کشور بودند، مانند بسیاری از رهبران و راهیان این جنبش درعلوی همت، شجاعت، عزت و پاکی نفس ، صداقت، جدیت درعمل وتوانایی عالی مدیریتی و فرماندهی زبان زد و شهره بوده و حتا دشنمان و مخالفین اش با اعتراف به پاکی ، زهـد و صداقت ایشان ، نام و یاد او را به عنوان نمونه ازاین صفات عالی مطرح و یادآوری کرده اند.

دارالانشای حزب آبادی افغانستان درگذشت این جنرال پرافتخار کشور را ضایعه جبران ناپذیر دانسته به این مناسبت مراتب تسلیت عمیق خویش و همه اعضای حزب را خدمت فرزندان برومند شان و سایراعضای خانواده معززشان ، دوستان و اقارب ، رفقا وهمسنگران شان و همه رهروان جنبش دموکراتیک درکشور ابراز نموده ، از بارگاه خداوند متعال برای زنده یاد جنرال جمعه اڅک مغفرت الهی و به بازمانده گان شان صبرجمیل استدعا میکند.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد!

 

با احترام

پوهاند داکتر محمد داوود راوش

رییس حزب آبادی افغانستان

 

 

اگهی های فوتی و پیام تسلیت ـ بامداد ـ ۲۱/۱ـ ۲۷۰۷

Copyright ©bamdaad 2021

 

پیام تسلیت و همدردی شورای کشوری المان حزب آبادی افغانستان 

 

رفیق های المان حزب آبادی افغانستان مراتب تسلیت وهمدری شانرا به نسبت وفات رفیق های عزیز و مبارزان راه عدالت اجتماعی  هر یک احمد شاه اوریا خیل عضودارالانشا حزب ، نوروز بیک عضو کمیته مرکزی حزب و منشی ناحیه دهم حزبی شهر کابل ، الحاج اختر محمد عالمی عضو کمیته مرکزی حزب و عضو بیروی اجراییه کمیته حزبی ولایتی هلمند و الله مراد داهی عضو کمیته مرکزی حزب و عضوبیروی اجراییه کمیته حزبی ولایتی جوزجان حزب آبادی افغانستان که به اثر موج سوم کرونا جان های شیرین شان را ازدست داده و موجب تاثر وتالم ما و فامیل های عزیزشان گردیده است ابراز می نمایند.

به همه وابسته گان و فامیل ها صبر ، و به دارالانشای حزب آبادی افغانستان و شخص رفیق داکترمحمد داوود راوش رییس پرافتخار حزب ما ابراز تسلیت می نماییم.

خاطرات این رفیق ها جاودان باد!

 انا الله وانا الیه راجعون

احـد شفیـعی

رییس شورای کشوری المان حزب آبادی افغانستان

 

 

اگهی های فوتی و پیام تسلیت ـ بامداد ـ ۲۱/۷ـ ۲۹۰۶

 

Copyright ©bamdaad 2021

 

پیام تسلیت دارالانشای حزب آبادی افغانستان

 

با درد اطلاع حاصل نمودم که یکتن از مبارزین راه آزادی و عدالت اجتماعی در اثر ویروس لعنتی کرونا دیده ازجهان فروبست.

رفیق الله مراد داهی عضو کمیته مرکزی حزب آبادی افغانستان و عضو بیروی اجراییه کمیته  ولایتی جوزجان حزب آبادی بتاریخ ۳۱ جوزا ۱۴۰۰ جهان فانی را وداع گفت .

رفیق داهی شخصیت مردمی و متعهد که عمرگرانبهای خود را وقف مبارزه بخاطر رهایی انسان زحمتکش وطن از قید نابسامان های سیاسی و اجتماعی نموده درخدمت مردم ستمدیده خود قرار داشت ، از اوان جوانی راه مبارزه را انتخاب و تا آخرین روزهای حیات ادامه داد . نبود رفیق داهی ضایعه جبران ناپذیر به نیروهای مترقی و جبش دموکراتیک کشور است که جایش برای همیش خالی و یادش در خاطره ها زنده میماند .

دارالانشای حزب آبادی افغانستان به نماینده گی اعضای حزب تسلیت و تاثرات عمیق خود را به این مناسبت به اعضای کمیته مرکزی حزب ، کمیته ولایتی جوزجان ، جنبش مترقی کشور، فامیل معزز ، دوستان و اقاربشان ابراز نموده ، روحش را شاد و بهشت برین را برایش آرزو میکند.

به رفقا و فامیل گرامی شان صبر جمیل استدعا می ‌نماید.

 

پروفیسور داکتر محمد داوود راوش

رییس حزب آبادی

 

 

اگهی های فوتی و پیام تسلیت ـ بامداد ـ ۲۱/۴ـ ۲۹۰۶

Copyright ©bamdaad 2021

 

 پیام تسلیت شورای کشوری هالند حزب آبادی افغانستان

 

 

با تاثر فراوان از مرگ رفیق مرحوم احمد شاه اوریاخیل عضو دارلانشا حزب آبادی افغانستان اطلاع حاصل نمودیم . رفیق گرامی اوریاخیل  وطنپرست واقعی وفادار به آرمانهای حزبش بوده ودر این راه از هیچ نوع فداکاری وپایمردی دریغ نورزیده است . بدینوسیله مراتب تسلیت خویش را به فامیل  عزیزشان ، اعضای محترم کمیته مرکزی ، اعضای دارلانشا و کمیته اجراییه حزب آبادی افغانستان و جمیع همرزمان شان ابراز نموده و روح شانرا شاد ، ویادش را گرامی میداریم .

 

محمد سرور زهتاب

رییس شورای کشوری هالند حزب آبادی افعانستان

 

اگهی های فوتی و پیام تسلیت ـ بامداد ـ ۲۱/۵ـ ۲۹۰۶

Copyright ©bamdaad 2021

پیام تسلیت کمیته حزبی ولایتی ننګرهار

با تاسف فراوان خبر شدیم که رفیق با دانش احمد شاه اوریاحیل از این دنیا فانی وداع کرده و به ابدیت پیوست . رفیق اوریاخیل که عضو دارالانشای کمیته مرکزی حزب آبادی افغانستان بود شخص امین,صادق و وفادار به آرمان های زحمتکشان کشور خویش بود .

کمیته ولایتی ننګرهار در این غم و اندو خود را شریک دانسته برای فامیل محترم اوریاخیل، دارالانشا حزب ، اقارب و دوستان اوریاخیل تسلیت ګفته برایشان صبرجمیل او به مرحوم از بارګاه خداوند متعال اجر عظیم خواهانیم .

روحش شاد یادش ګرامی!

انالله واناالیه راجعون

 

بیروی اجراییه کمیته ولایتی ننگرهار حزب آبادی افغانستان

 

اگهی های فوتی و پیام تسلیت ـ بامداد ـ ۲۱/۳ـ ۲۹۰۶

Copyright ©bamdaad 2021