تظاهرات ده‌ها هزار نفر در افریقای جنوبی

 

امروز چند کودک را کشتید؟

 

رسانه‌ها غرب شنبه از تظاهرات ده‌‌ها هزار نفر در پایتخت افریقای جنوبی علیه اسراییل و رییس جمهور امریکا و حمایت از فلسطین خبر دادند.

ده‌ها هزارنفر روز شنبه در مرکز شهر «کیپ تاون»  پایتخت افریقای جنوبی در حمایت از فلسطین و آتش‌بس در غزه به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش منابع خبری این یکی از بزرگترین تظاهرات در شهر در چند سال اخیر بود. این تظاهرات توسط چند سازمان و احزاب سیاسی سازماندهی شد.

راهپیمایان در خیابان‌های کیپ تاون با پرچم‌ ها و پوسترهای فلسطین تظاهرات کردند و در حمایت از فلسطین شعار دادند. در این تظاهرات شعارهایی علیه جو بایدن ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا ، از جمله « امروز چند کودک را کشتید؟» سر داده شد. گروهی از معترضان نیز حمایت از حماس شعار دادند.

دولت افریقای جنوبی هفته گذشته نیزمخالفت با بمباران غزه را تکرار و اعلام کرد، اسراییل و امریکا قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌ های شورای امنیت را تضعیف می ‌کنند.

یک مقام ارشد این دولت گفت:«ا سراییل ثبات سیستم جهانی را با رفتار خود علیه فلسطینیان تهدید می ‌کند. حمایت امریکا از اسراییل آن را قادر می‌ کند سیستم جهانی چندجانبه‌ گرایی و حکمرانی خوب را تهدید کند و نظم جهانی صلح ‌آمیز را در معرض تهدید قراردهد».

یک مقام وزارت خارجه افریقای جنوبی نیز در روزهای گذشته گفت، دولت این کشورسفیر اسراییل را با هدف توبیخ رسمی به سبب طرح اظهارات توهین‌آمیز احضار کرده است.*

اخیرا رسانه‌های افریقای جنوبی گزارش دادند، یکی از وزرای کابینه سیریل رامافوزا ، رییس‌ جمهور این کشور گفت، وی به وزارت روابط و همکاری‌های بین‌المللی در دولت اش دستور داده علیه سفیراسراییل در این کشوراقدام کند و درعین حال دیپلومات‌ های افریقای جنوبی از تل‌آویو برای رایزنی فراخوانده شوند./۳ قوس ۱۴۰۲

 

*در هفته گذشته پارلمان افریقای جنوبی فیصله نمود تا دولت اینکشور روابط دپیلوماتیک خود با اسراییل را تا ختم جنگ به حالت تعلیق درآورد . ( بامداد )

 

بامداد ـ سیاسی ـ ۲/ ۲۳ـ ‍۲۴۱۱

Copyright ©bamdaad 2023

 

ده‌ها هزارکوبایی درحمایت از مردم فلسطین در هاوانا راهپیمایی کردند!

 

ده‌ها هزار کوبایی پنجشنبه با راهپیمایی در مقابل سفارت امریکا در هاوانا، نسل‌ کشی اسراییل علیه فلسطینیان درغزه را محکوم کردند.

به گزارش رویترز، این راهپیمایی به رهبری میگویل دیاز کانل رییس جمهور کوبا و در امتداد مسیر ساحلی هاوانا که مقر دیپلوماتیک ایالات متحده امریکا در آن قرار دارد، برگزار شد.

در زمان حیات فیدل کاسترو رهبر فقید انقلاب کوبا راهپیمایی ‌هایی مشابه و با حضور گسترده مردم در اعتراض به تحریم‌ های ایالات متحده امریکا و دخالت در امورکوبا برگزار می ‌شد اما راهپیمایی روز پنجشنبه حامیان فلسطین ازنظر حضور مردمی، در بیش از یک دهه گذشته در این کشورسابقه نداشته است.

حاضران در این راهپیمایی با حمل پرچم‌ های فلسطین و بنرهایی در حمایت از مردم فلسطین، شعارهایی مانند « فلسطین آزاد»، «اسراییل نسل‌ کش» و « پیش به سوی آزادی فلسطین » سر دادند.

به نوشته رویترز، در حالی که کوبا با اسراییل روابط دیپلوماتیک ندارد اما برای دهه‌ها حامی قوی آرمان فلسطین بوده و بیش از ۲۰۰ پزشک فلسطینی را آموزش داده است.

آنت رودریگز یکی از استادان دانشگاه هاوانا با بیان اینکه ما اینجا هستیم و تصادفی نیست که مقابل سفارت ایالات متحده امریکا راهپیمایی کرده‌ایم، تاکید کرد: حمایت واشنگتن یکی از دلایل اصلی کشتار فلسطینی‌ها و نقض قوانین بین‌المللی توسط رژیم اسراییل است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، میگویل دیاز کانل، رییس جمهوری کوبا در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) نوشت: ما در راهپیمایی کوبا و جوانان فلسطینی درهاوانا شرکت کردیم تا همبستگی خود را با مردم فلسطین اعلام کنیم.

وی در ادامه نوشت: قلب‌های ما همواره با فلسطین است. باشد که نسل ‌کشی فلسطینی‌ها توسط اسراییل با حمایت آشکار امریکا یکبار و برای همیشه پایان یابد. فلسطین باید آزاد شود.

رسانه‌ های محلی کوبا نیز گزارش کردند که این راهپیمایی حمایتی توسط « لیگ جوانان کمونیست UJC» کوبا با حضورصدها تن از جمله دانشجویان پزشکی فلسطینی که در این کشور امریکای لاتین تحصیل می‌ کنندبرگزار شد.

نخست وزیر کوبا و مقام‌ های سازمان‌ های سیاسی و جوانان این کشور نیز در این راهپیمایی حمایت از فلسطین شرکت کرده بودند./ص م

 

بامداد ـ سیاسی ـ ۱/ ۲۳ـ ‍۲۴۱۱

Copyright ©bamdaad 2023

 

تظاهرات گسترده مردم در لندن و نیویورک علیه اسراییل

تدروس آدهانوم ، مدیرکل سازمان صحی جهان ( WHO )  به شورای امنیت سازمان ملل گفت : بطور متوسط یک کودک در هر دقیقه در نوارغزه کشته می ‌شود.

 

 

منابع رسانه ‌ای عصرشنبه از تظاهرات گسترده مردم انگلیس درحمایت از فلسطین و اعتراض علیه اسراییل خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از این تظاهرات انبوه هواداران فلسطین را در لندن پایتخت انگلیس نشان می‌ دهد. برخی منابع خبری از برخورد پولیس با معترضان خبر دادند.پولیس لندن اعلام کرد که ۸۲ نفر از معترضان به بازداشت شده‌اند.

براساس این گزارش، خیابان‌های اطراف سفارت امریکا و اسراییل در لندن جهت مقابله با حملات احتمالی معترضان حامی فلسطین و مخالفان سرسخت سیاست‌های حمایتی دولت بایدن از اسراییل در جنگ با غزه به دستور پولیس متروپولیتن لندن بسته شد.

ویب گاه «میدل ایست مانیتور» نیز نوشت، ده‌ها هزار نفر درخیابان‌ های لندن در حمایت از فلسطین در یکی از بزرگترین تظاهرات در تاریخ انگلیس به خیابان‌های لندن آمدند. معترضان خواستار آتش ‌بس فوری در غزه هستند.

شبکه خبری «اسکای نیوز» نیز شمار حاضران در این تظاهرات را ده‌ها هزار نفر اعلام کرد.

انتظار می ‌رود جمعیت زیادی از معترضان حامی فلسطین در اقدامی اعتراضی از هاید پارک لندن به سمت سفارت امریکا در این کشور راهپیمایی کنند و علیه اسراییل و سیاست‌های دولت بایدن شعار سر دهند. پیشتر قانون ‌گذاران انگلیسی تلاش ‌های ناموفقی را برای متقاعد کردن برگزار کننده گان جهت به تعویق انداختن جریان این تظاهرات در امروز که مصادف با روز «آتش ‌بس» یا همان سالگرد جنگ جهانی اول است، انجام دادند که هیچ کدام به نتیجه نرسید.

پیش‌بینی شده بود که در جریان این راهپیمایی بیش از یک میلیون نفر معترض در حمایت از مردم فلسطین و محکوم کردن اقدامات اسراییل در غزه در این راهپیمایی شرکت کنند.

تدروس آدهانوم ، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت به شورای امنیت سازمان ملل گفت به طور متوسط یک کودک درهر دقیقه در نوارغزه کشته می ‌شود و هشدار داد هیچ کجا امن نیست و هیچ کس در امنیت نیست. وی افزود نیمی از ۳۶ شفاخانه غزه و دو سوم مراکز مراقبت‌های اولیه از کار افتاده‌اند و آنهایی که همچنان مشغول فعالیت هستند، با حجمی بسیار بیشتر از ظرفیت مواجه‌ اند. آدهانوم سیستم بهداشت و درمان غزه را در آستانه فروپاشی توصیف کرد.

در امریکا حامیان فلسطین دفتر روزنامه نیویورک تایمز را اشغال کردند

گروهی از حامیان فلسطین در امریکا در اعتراض به نحوه پوشش خبری روزنامه نیویورک تایمز از جنگ غزه دفتر این رسانه امریکایی را برای مدتی اشغال کردند و ضمن اعتراض به خط خبری این روزنامه خواستار آتش بس در غزه شدند.

براساس گزارش ایندیپندنت، از زمان آغاز تهاجم اسراییل به غزه اعتراضات مختلفی در امریکا در اعتراض به سیاست ‌های دولت جو بایدن و رویکرد رسانه ‌ای در حمایت از اسراییل برگزار شده است.

براساس این گزارش، هزاران معترض امریکایی روز پنج شنبه اعتراضات خود را از منهتن در مرکز شهر نیویورک آغاز کرده که باعث وقوع ترافیک شدید در این منطقه شده و سپس به سمت میدان تایمز و خیابان هشتم در نزدیکی دفتر روزنامه نیویورک تایمز رفتند.

معترضان که از سوی بخشی که خود را بلوک نویسنده گان معرفی می‌ کردند همراهی می ‌شدند برای مدتی وارد لابی ساختمان روزنامه نیویورک تایمز شده و آن را اشغال کردند.

آنها حوالی ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت محلی با شعارها و پلاکارهایی که روی آن خواستار آتش بس در غزه شده بودند وارد ساختمان روزنامه نیویورک تایمز شدند.

معترضان در ساختمان نیویورک تایمز عوامل این روزنامه را به همدستی با نسل کشی اسراییل متهم کردند و با سر دادن شعارهایی از این روزنامه خواستند : « راستش را بگوید».

همچنین معترضان روزنامه‌های ساخته گی از نیویورک تایمز در دست داشتند که سرخط  این روزنامه درباره جنایت جنگی اسراییل در غزه بود.

معترضان در ادامه از کارکنان این روزنامه خواستند که صراحتا از آتش بس در غزه حمایت کنند. روزسه شنبه گذشته نیز صدها نفر از حامیان فلسطین با تجمع در مقابل مجسمه آزادی در نیویورک خواستار آتش بس در غزه شده بودند.

 

 

بامداد ـ سیاسی ـ ۳/ ۲۳ـ ‍۱۳۱۱

Copyright ©bamdaad 2023

 


تلفات جانی حملات اسراییلی به نوار غزه از مرز ۱۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است، از جمله بیش از ۸۰۰۰زن و کودک. تعداد زخمی ها بیش از ۲۸۰۰۰ نفر است.


اندره پوچیو

بیمارستان الشفا هدف جدید نیروهای نظامی اسراییل است که ادعا می کنند اعضای حماس در این مرکز پزشکی پنهان شده اند. بیمارستان فاقد برق است و این امر باعث مرگ حداقل دو نوزاد نارس شده است که در دستگاه های انکوباتور قرار داشتند.
این مرکز درمانی که علاوه بر بیماران، صدها غیرنظامی را نیز در خود جای داده است که از خانه های خود فرار کرده اند تا از بمباران های بی رحمانه تل آویو در امان بمانند، تحت محاصره ارتش اسراییل قرار دارد و در حال فروپاشی است.
نظامیان اسراییلی به افرادی که سعی می کردند از بیمارستان الشفا، بزرگترین مرکز درمانی در نوار غزه، که شنبه هدف حملات بی رحمانه اسراییلی قرار گرفت، فرار کنند، فیرکردند، سازمان امدادی پزشکان بدون مرز اعلام کرد. گزارش شده است که بیمارستان چندین بار مورد حمله قرار گرفته است، از جمله بخش های زنان و زایمان و درمانگاه ها، که در آنها کشته شده گان و زخمی ها ثبت شده است.
همانطور که انتظار می رفت، موسی تترو، رییس اداره هماهنگی برای غزه در کشور یهودی گفت، اسراییل اتهامات حمله به الشفا را رد کرد. « هیچ شلیک به بیمارستان وجود ندارد و محاصره ای وجود ندارد ». سخنگوی این مقام اذعان کرد که درگیری های با حماس در اطراف مرکز پزشکی در حال انجام است، که گفت هدف نیروهای نظامی اسراییل نیست.
در حالی که این نسل کشی ادامه دارد، طرفینی که خواستار آتش بس هستند، بی هوده به نظر میرسد و بسیار دور از دسترس می ‌باشند. عربستان سعودی روز شنبه میزبان نشست فوق العاده ای بود که رهبران کشورهای جهان اسلام و عرب را برای رسیده گی به وضعیت در نوار غزه گردهم آورد. عبدالله دوم پادشاه اردن اعلام کرد که مردم این سرزمین فلسطینی در حال نابودی هستند « در جنگی بد که باید فوراً پایان یابد ». به گفته عبدالله، « راه حل دو دولت » تنها راه رسیدن به ثبات و پایان دادن به کشتار و خشونتی است که دهه ها ادامه داشته است.
اما در بیانیه نهایی این نشست، به امکان قطع روابط دیپلوماتیک کشورهای عرب با اسراییل، که در واقع سرنوشت غزه را تغییر نمی دهد، اما می توانست پیامی قوی باشد، اشاره ای نشده است.
به گفته سرویس مطبوعاتی مقامات غزه، در حالی که سخنان فراوان از سوی رهبران جهان از سراسر جهان منتشر می شود، تلفات جانی حملات اسراییلی به نوار غزه از مرز ۱۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است، از جمله بیش از ۸۰۰۰ زن و کودک. تعداد زخمی ها بیش از ۲۸۰۰۰ نفر است.
از سوی اسراییل، هر درخواست آتش بس به طور سیستماتیک نادیده گرفته می شود. دیروز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور، در کنفرانس مطبوعاتی گفت:

« به فشارها تسلیم نشوید. جنگ ما جنگ شماست. اسراییل باید برای خود و برای خیر جهان پیروز شود. هیچ فشار بین المللی، هیچ اتهام دروغین علیه ارتش اسراییل، بر اصرار اسراییل در دفاع از خود تأثیر نخواهد گذاشت.»
این بیانیه که هرگونه امکان رسیدن به آتش بس در نوار غزه را مسدود می کند.
علاوه بر این، نتانیاهو خاطرنشان کرد که رییس جمهور فرانسه، امانویل مکرون، با درخواست آتش بس از ارتش اسراییل، مرتکب « اشتباه واقعی و اخلاقی » شده است. این حماس است که از تخلیه غیرنظامیان جلوگیری می کند، نه اسراییل !
در نهایت، برای اینکه بدانیم چه کسی واقعاً خواستار پایان کشتار در نوار غزه است و چه کسی فقط برای اینکه حرفی زده باشد، با علم به اینکه قصدش خیر نیست، روز گذشته در سازمان ملل متحد به رای گیری برای اعلام غیرقانونی بودن شهرک های اسراییلی در سرزمین های اشغالی فلسطین، از جمله بیت المقدس شرقی و بلندی های گولان، پرداختند.
حدس بزنید رأی گیری چگونه تمام شد. درست است: ایالات متحده و البته اسراییل، اما آنها نمی توانستند متفاوت عمل کنند، به آتش بس رای مخالف دادند. ۱۴۵ کشور موافق آتش بس فوری هستند، ۱۸ کشور ممتنع و ۷ کشور مخالف رای دادند. ایالات متحده امریکا یکی از هفت کشور مخالف بود. پس از این رسوایی در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟
سپس به ما می گویند که واشنگتن برای رسیدن به صلح در حال تلاش است. بایدن را برای گردش توریستی به خاورمیانه می فرستند، در حالی که می دانند قصد ندارند حمایت از بچه خوانده خود را که در سال های اخیر کنترول اوضاع را در دست گرفته است، رها کنند.
سیاست ریاکارانه دوگانه ای که جهان را اداره می کند، همان سیاستی است که در پس زمینه آن تراژدی فلسطینی ادامه می‌ یابد، جایی که هر روز صدها شهروند بی دفاع زیر بمب های اسراییلی کشته می شوند. /مجله هفته

 

 

بامداد ـ سیاسی ـ ۵/ ۲۳ـ ‍۱۳۱۱

Copyright ©bamdaad 2023

 

 

از زنده گی احزاب سیاسی جهان :

 متن سخنرانی عقل طغز، منشی روابط بین المللی حزب مردم فلسطین در نشست ازمیر

( ۲۰ـ ۲۲ اکتوبر ۲۰۲۳ )

 

 

 

رفقای عزیز، 

اجازه دهید ابتدا از رفقای حزب کمونیست ترکیه برای میزبانی این نشست مهم، در این اوضاع دشوار در جهان به‌ طور کلی و درمنطقه ما و برای ملت فلسطین به‌ طور خاص، تشکر کنم.

من حامل درود و احترام ملت فلسطین و رفقای تان در حزب مردم فلسطین به رفقای میزبان و به همه شما رفقا برای همبستگی پیگیرتان با آرمان عادلانه فلسطینیان هستم. همچنین، از همه شما برای موضع ‌گیری اصولی ‌تان تشکر می ‌کنم که با حمایت یکپارچه از بیانیه همبستگی با ملت ما آن را نشان دادید.

رفقای گرامی ، 

این نشست بین‌المللی اهمیتی استثنایی برای ملت ما دارد، به ‌ویژه در زمانی که شاهد یورش جنایتکارانه اسراییل به مردم فلسطین در نوار غزه تحت محاصره هستیم. حمله‌ های اسراییل حتا مدرسه‌ها، مسجدها، بیمارستان‌ها، و کلیساها را هدف قرار داده است. چند روز پیش، بیمارستان مسیحیان باپتیست بمباران شد و پس از آن، سومین کلیسای قدیمی (در غزه) بمباران شد. قبل و بعد از آن، اسراییل بسیاری از مناطق مسکونی را با خاک یکسان کرده و ساختمان‌ها را بر سر ساکنان آنها خراب کرده است.

شمار قربانیان ساعت به ساعت افزایش می ‌یابد. در کرانه باختری و اورشلیم نیز این یورش تجاوزکارانه ادامه دارد. بیش از ۹۰ فلسطینی در کرانه باختری کشته شده‌اند و ارتش اسراییل بیش از ۱۰۰۰ فلسطینی، از جمله اعضای شورای قانون ‌گذاری را دستگیر کرده است.

توجه به این موضوع لازم است که بن گاویر فاشیست، به ‌اصطلاح وزیر امنیت ملی ـاسراییل ، به شهرک ‌نشینان ـ اسراییلی ـ  حق داده است که فلسطینی‌ها را بکشند. هیچ‌ فلسطینی‌ای از این جنایت‌ها در امان نبوده است، حتا فلسطینی ‌های داخل خود اسراییل. این فلسطینی‌ها، به‌ ویژه رفقای کمونیست در اسراییل، در معرض انواع سرکوب و تبعیض قرار دارند.

در این لحظات، در حالی که این نشست در حال برگزاری است، اوضاع به‌ سرعت در حال تغییر و تحول است. شاهد حمله قدرت‌ های امپریالیستی به ملت‌هایمان هستیم که خطر گسترش درگیری به جنگی منطقه ‌یی آنها را تهدید می ‌کند. آفت این جنگ همه ملت‌ های ما را در تمام سطوح گرفتار خواهد کرد.

یورش گسترده و بی‌ سابقه رسانه‌ یی محافل امپریالیستی، که جنایتکاران جنگی در امریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، و رهبری فاشیستی در اسراییل در آن شرکت دارند، تلاش می ‌کند با اهریمنی نشان دادن جنبش حماس و تشبیه آن به داعش، مبارزه فلسطینی ‌ها را پلید و اهریمنی نشان دهد و در نتیجه، مبارزهٔرهایی ‌بخش مردم فلسطین را پلید و اهریمنی تصویر کند و برچسب تروریزم به آن بزند. هدف از این یورش رسانه ‌یی در درجه اول انکار حقوق قانونی و برحق ملت فلسطین و توجیه جنایت‌ هایی که علیه آنها می ‌شود و نیز ادامه نامحدود اشغال است.

ناتوانی جامعه بین‌المللی در چند دهه گذشته در یافتن راه ‌حلی برای مساله فلسطین، بر اثر تسلط قدرت‌ های امپریالیستی بر نهادهای بین‌المللی، ما را به جایی رسانده است که امروز می‌بینیم.

پافشاری ملت ما برای ادامه مبارزه و دستیابی به هدف‌های آزادی و استقلال، و همبستگی مداوم شما رفقا با آنها برای رسیدن به راه‌ حلی عادلانه، مهم ‌ترین سلاح در مقابله با این حمله خونین اتحاد صهیونیستی-امپریالیستی است ، حمله‌ ای که هدف آن سرکوب و نابود کردن مبارزه مردم ما و تحمیل راه‌ حل‌هایی است که حتی حداقل حقوق ملی برحق مردم فلسطین را که در منشورها و قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی تضمین شده است تامین نمی ‌کند. این حمله از زمان ورود دونالد ترامپ، رییس‌جمهور (پیشین)  امریکا، به کاخ سفید شدت گرفته و در دولت بایدن ادامه یافته است. در جنگ نسل ‌کشی و آواره گی و کوچ اجباری که اسراییل علیه مردم ما به راه انداخته است دولت بایدن شرکت مستقیم دارد.

رفقای عزیز، 

به نظر ما، هر راه ‌حلی برای مساله فلسطین و درگیری در خاورمیانه باید تامین‌ کننده حقوق برحق و قانونی مردم ما باشد. این به معنای پایان یافتن اشغال، حق تعیین سرنوشت، ایجاد کشورمستقل در مرزهای ۴ جون ۱۹۶۷ ترسایی، با اورشلیم شرقی به‌ عنوان پایتخت آن، حق پناهنده گان برای بازگشت به وطن مطابق با قطعنامه ۱۹۴ سازمان ملل متحد، و آزادی همه بازداشت‌ شده گان در زندان ‌های اسراییل است. این راه‌ حلی است که اسراییل هدفمندانه مانع رسیدن به آن بوده است تا راه ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی را ببندد. از دید ما، بازگشت به راه‌ حلی جامع در منطقه، ادغام مسیرها، بحث درباره موضوع سرزمین‌ های عربی اشغال ‌شده بدست اسراییل در چهارچوب یک کنفرانس بین ‌المللی چندجانبه مورد حمایت بین ‌المللی، و درهم شکستن هژمونی امریکا در همه روندهای سیاسی آینده بهترین راه است. این راه پاسخی مناسب به برنامه‌های امپریالیزم امریکاست که برای بازتنظیم روابط بین‌المللی و دورکردن آن از قوانین بین ‌المللی و حقوق بین ‌الملل می‌ کوشد.

اقدام‌های اسراییل ناگزیر به ناکامی در تحقق این راه‌ حل منجر خواهد شد. هیچ راه‌ حل دیگری موفق نخواهد بود و فقط مدت درگیری را طولانی ‌ترخواهد کرد. تجربه ثابت کرده است که راه ‌حل‌های جانبدارانه و ناقص، تعامل جداگانه با هرطرف، و دور زدن مساله فلسطین فقط به تشدید درگیری و هموار شدن راه برای استفاده قدرت‌های امپریالیستی از آن منجر می ‌شود که به این وسیله، با استفاده از ابزارهای سنتی و نامتعارف، دست به مداخله و تخریب می ‌زنند. جنگ‌های برنامه‌ ریزی شده‌ای که بر عراق و سوریه ، لیبیا و یمن تحمیل شد شاهدی بر این مدعا است.

علاوه بر این، مهم‌ ترین دلیل درگیری‌ انفجاری اخیر این سیاست امپریالیستی است که با اشغال اسراییل و گستاخی آن برخورد جانبدارانه می‌ کند. امیدواریم که این درگیری انفجاری برای بسیاری از کشورهای عرب و غیرعرب، که روابط شان را با دولت اشغالگرعادی کرده‌اند و از کنار مساله فلسطین گذشته ‌اند، فرصتی باشد تا در این موضع شان تجدید نظر کنند و برای برقراری صلح جامع و عادلانه در خاورمیانه و خروج همه قدرت‌های امپریالیستی، به ‌ویژه آمریکا و متحدانش که حضور غیرقانونی (در این منطقه) دارند،‌ بکوشند.

حمایت پیگیر شما رفقا از مبارزه مردم ما و ابراز همبستگی مداوم با آن، شمایی که نیرویی بین ‌المللی هستید که بیشترین تعهد را به موضع اصولی حمایت از حق تعیین سرنوشت مردم دارید، بسیار مهم است. مشتاقانه امیدوار به تقویت بیشتر این موضع از راه اعمال فشار برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین هستیم، به ‌ویژه فشار از جانب کشورهای اروپایی که پارلمان‌هایشان تصمیم گرفته ‌اند فلسطین را به رسمیت بشناسند. همچنین، از راه پیوستن به کارزار بایکوت، خودداری از سرمایه‌گذاری (در اسراییل ) و تحریم اسراییل (BDS) و تشدید این کارزار تحریمی علیه اسراییل می‌ توان این موضع اصولی را تقویت کرد. اطمینان داریم که حمایت شما حزب‌های برادر از مبارزه ما ادامه خواهد داشت. به شما اطمینان می‌دهیم که حزب و مردم ما به مبارزه‌ شان ادامه خواهند داد و این جنایت‌ها آنها را از ادامه پیکار، تا زمانی که حقوق برحق آنها تامین شود، باز نخواهد داشت. مبارزان ما همراه با توده‌های مردم در داخل اسراییل، که حزب کمونیست اسراییل و متحدانش در خط مقدم آن قرار دارند، برای دستیابی به هدف‌ های برابری و مبارزه با جنایت و نژادپرستی مبارزه می ‌کنند.

در پایان، همبستگی کامل خود را با حزب‌ های برادری ابراز می‌ کنیم که در معرض یورش بی‌رحمانه رژیم ‌های سرمایه‌ داری قرار دارند که در برخی کشورها تا آنجا پیش می ‌روند که این حزب‌ها را غیرقانونی اعلام می ‌کنند. این حزب‌ها در سنگر دفاع از منافع ملت و طبقه کارگر کشورشان و منافع جامعه بشری در راه رهایی، آزادی، پیشرفت، عدالت اجتماعی، و سوسیالیزم پیکار می ‌کنند. همچنین، همبستگی خود را با ملت‌هایی ابزار می‌ کنیم که در معرض اشغال، تجاوز، مداخله و محاصره قرار دارند، به‌ ویژه در یمن، سوریه، لیبیا، عراق، قبرس، کوبا، ونزویلا، و دیگر ملت‌های جهان که با این تهدیدها مواجه‌ اند.

بار دیگر، به شما درود می‌ فرستیم و برای حزب‌ های شما پیشرفت‌ های بیشتر آرزو می ‌کنیم.

زنده باد همبستگی انترناسیونالیستی میان ملت ‌ها!

 

منبع : نامه مردم

 

 

بامداد ـ سیاسی ـ ۱/ ۲۳ـ ‍۰۴۱۱

 Copyright ©bamdaad 2023