تظاهرات در سوییس در اعتراض به سیاست‌های کشاورزی سازمان جهانی تجارت

 

صدها نفر در ژنیو، مقر سازمان تجارت جهانی در اعتراض به تاثیر سیاست ‌های این نهاد بر بخش کشاورزی و نیز افزایش بهای محصولات زراعی راهپیمایی کردند.

در آستانه نشست سه روزه وزرای کشورهای عضو سازمان جهانی تجارت که از امروز در ژنیو آغاز می ‌شود، ۵۰۰ نفر* در ژنیو در راهپیمایی اعتراض به سیاست های این نهاد و به نفع حاکمیت غذایی در بحبوحه جنگ اوکرایین شرکت کردند.

این گزارش افزود: نشست وزرای کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی پس از چهار سال برای نخستین بار و در حالی برگزار می ‌شود که از چندی پیش رقابت چین و امریکا، همه‌ گیری ویروس کرونا و به تازه گی جنگ اوکرایین، بر نظم جهانی تاثیر گذاشته است.

در همین فضا، صدها نفر عصر روز شنبه،  نیز به دعوت اتحادیه‌ های کشاورزی تظاهرات و تاثیر توافقات این نهاد را بر تولیدکننده‌ های کوچک محصولات زراعی و نیز مشکلاتی که به تبع جنگ اوکرایین بر توزیع تولیدات خوراکی بروز کرده است، محکوم کردند.

نیکلا ژیرو، سخنگوی یکی از اتحادیه ‌های کشاورزی فرانسه در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: امروزه سازمان جهانی تجارت تنها مکانی برای تجارت، به دست آوردن سهم بازار و مدیریت افزایش قیمت مواد غذایی است که بسیاری از مردم به آن دسترسی ندارند.

وی راه جایگزین را « توسعه حاکمیت واقعی غذایی » در سطح محلی و نیز « شنیدن درخواست‌های مردمی»  خوانده و گفت که کسی منتظر این نشست نیست.

احیای امنیت غذایی جهانی که به دلیل جنگ بین اوکرایین و روسیه، دو کشور بزرگ صادرکننده غله جات در جهان آسیب دیده است، یکی از انتظارات پیرامون نشست سران سازمان تجارت جهانی است که حدود صد نفر را در نشستی که تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت، گردهم می آورد.

وظیفه  انگازی اوکونجو ایولا ، مدیرکل سازمان جهانی تجارت ساده نخواهد بود؛ او باید این نشست را در حالی برگزار کند که تعدادی از کشورها مذاکره با مسکو را نمی ‌پذیرند. بحران غذایی ناشی از جنگ اوکرایین دنیا و به ویژه کشورهای فقیر را تحت تاثیر قرار داده است و در چنین شرایطی نبود همکاری از سوی این نهاد بین المللی تنها به انتقادات از عملکرد آن دامن زده است.

رادیو فرانسه یکی از مسایل مطرح نشست وزرا را مساله ماهیگیری خواند. سازمان جهانی تجارت در بیش از ۲۰ سال است که برای مقابله با بهره ‌برداری بیش از حد از ذخایر جهان، مشغول مذاکره در مورد قوانینی برای ممنوعیت تخصیص یارانه به بخش ماهیگیری است.

حقوق مالکیت معنوی واکسن‌ها، داروها و تجهیزات مرتبط با همه‌ گیری معضله دیگری است که در این نهاد بین‌المللی مطرح است و باید این اقلام در دسترس کشورهای فقیر هم قرار گیرد.

برپایه این گزارش، مذاکرات در مورد اصلاحات سازمان جهانی تجارت، عوارض گمرکی در تجارت الکترونیک، یارانه در بخش کشاورزی و همچنین کمک های بشردوستانه دیگر موضوعاتی است که قرار است مورد بحث قرار گیرد بی آنکه الزاما به توافقی منجر شود./ صدای مردم

 

* در سایر گزارشات رقم اشتراک کننده گان این راهپیمایی هزاران تن گزارش شده است .ـ بامداد

منبع تصویر: فرانس ۲۴

 

بامـداد ـ فرهنگی و اجتماعی ـ ۲/ ۲۲ـ ۱۴۰۶

استفاده ازمطالب بامداد با ذکرماخذ آزاد است.

Copyright ©bamdaad 2022

 

میـنـه
 
مینه پریشانه ده مین دی پریشانه
دلته قتلیږی مینه
ویره خوره ده سترگی ډکی دی ژړا نه
دلته قتلیږی مینه
غماز خو مینی سره وران دی
سکنی ورور دی ترابان دی
له مینتوب سره خو وران دی له پخوا نه
دلته قتلیږی مینه
گلونه پاڼی پاڼی لویږی
زرگی سلگی وهی شټیږی
شیبه شیبه بڼ خالی کیږی له ښکلا نه
دلته قتلیږی مینه
له گیهځونو تاوو غبار ده
د لمر ډولی پرهار پرهار ده
د رڼا مخه پکی ټبه ده جانانه
دلته قتلیږی مینه
څنکه ده هجر توره شپه ده
د عاطفی خونه ساړه ده
خاونده مینه او عاطف دی وی پریمانه
دلته قتلیږی مینه
صبر او طاقت ورته پکار دی
عسکر (چالاک) وایی دا یی لار دی
ستړی مزل ده مینه کله ده اسانه
دلته قتلیږی مینه.
 
(عسکرچالاک)
 

بامـداد ـ فرهنگی و اجتماعی ـ ۳/ ۲۲ـ ۰۹۰۶

استفاده ازمطالب بامداد با ذکرماخذ آزاد است.

Copyright ©bamdaad 2022


ویژه گی های زنان موفق

سیده طلوع

امروزه زنان به عرصه های مختلفی ورود کرده اند. آن ها دختران، مادران، عاشقان، کارفرمایان و مدیران موفقی هستند که با قدرت درونی خود می توانند به رویاهای خود دست یابند. زنان بزرگی در دنیا وجود دارند که با سعی و تلاش خود موفق به انجام کارهای بزرگی شده اند. آیا تا به حال به عنوان یک زن، به ویژه گی زنان موفق اندیشیده اید؟زنان موفق تاریخ را می شناسید؟ درمیان انسان های موفق طول تاریخ، نام زنان بسیاری دیده می شود. زنانی که با وجود سختی ها و مشکلات پیش روی زنان، تبعیض های جنسیتی، مشکلات و محدودیت های جسمانی زن و ... باز هم نام خود را در تاریخ ثبت نموده اند. این زنان چه کسانی بوده اند؟ چه خصوصیات و ویژه گی هایی داشته اند که توانسته اند موفقیت را به دست آورند.

موفقیت چیست؟

موفقیت از جمله واژه گانی است که تعریف واحدی ندارد. هر کس به فراخور حال خود تعریفی از آن ارایه داده است. برخی آن را رسیدن به موقعیت شغلی، اجتماعی یا ثروت بیان می کنند. برخی دیگر داشتن خانواده سالم و زنده گی آرام را موفقیت می دانند. این تعریف دقیقا با هدف شما از زنده گی ارتباط مستقیم دارد. دیدگاه سنتی موفقیت را پول، شهرت و قدرت میداند.

می توان گفت، موفقیت وضعیت یا شرط برآوردن محدوده مشخصی از انتظارات است. ممکن است به عنوان نقطه مقابل شکست تلقی شود. معیارهای موفقیت بستگی به خود شخص دارد و ممکن است در موقعیت اجتماعی یا اعتقادی خاصی متفاوت باشد. ممکن است یک نفر موفقیتی را درنظر بگیرد که شخص دیگر آن را شکست می داند.همچنین ممکن است به دلیل تعریف مبهم یا نامشخص این معیارها، تعیین اینکه آیا شرایطی معیارهای موفقیت یا شکست را دارد، دشوار یا غیرممکن باشد. یافتن معیارهای مفید و موثر یا روش های اکتشافی برای قضاوت در مورد شکست یا موفقیت یک موقعیت ممکن است خود یک کار مهم باشد. به طور کلی می توان موفقیت را رضایت از زنده گی دانست. اگر در زنده گی احساس خوشنودی و رضایت نسبت به عملکرد خود، جایگاه خود در خانواده و جامعه و همچینین شرایط اقتصادی و جسمانی خود دارید می توانید خود را موفق بدانید.

ویژه گی های زنان موفق

به نظر می رسد زنانی که به چیزهای شگفت انگیزی دست می یابند چند ویژه گی مشترک دارند. اگر واقعا می خواهید موفقیت را تجربه نمایید، باید خودتان را پرورش دهید همانطور که یک دانه برای رسیدن به میوه پرورش داده می شود.

برای موفقیت این ویژه گی ها باید درونی شود و به عادت تبدیل شود. در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید در خود پرورش دهید یا آنها را تشخیص دهید.

اهداف روشن مهم ترین ویژه گی زنان موفق

افراد موفق اهداف مشخصی دارند. به جای اهداف مبهم مانند « ثروتمند شدن »، اهداف آنها خاص است و محدوده زمانی و مقدار برای اهداف خود تعیین می نمایند. مثلا آنها می گویند « ظرف یکسال باید یک باب اپارتمان خود را به دو اپارتمان افزایش دهم.»
آنها با شفاف سازی و محدود کردن اهداف، دستیابی به آنها را بسیار بیشتر ممکن می سازند.

اول، اهداف به عوامل انگیزشی خاصی تبدیل می شوند که آنها را در مواقع سخت ادامه می دهد.

ثانیاً، این اهداف نقشه ای برای حرفه آنها ارایه می دهد. آنها چیز خاصی برای کار دارند. به این شیوه می توانند اهداف را به نقاط قابل کنترول تری تقسیم کنند که می تواند به صورت تدریجی به کار گرفته شود.

۲- نظم و انضباط دومین ویژه گی زنان موفق

موفقیت ثبات را پاداش می دهد. برای سازگاری، باید نظم و انضباط داشته باشید. سخت کارکردن به مدت یک هفته و سپس سست کردن، نتایج خارق العاده ای به همراه نخواهد داشت. بسیاری از افراد موفق می دانند که ایجاد یک روال عادی یکی از کلیدهای تحقق رویاهایشان است، زیرا به آنها اجازه می دهد در تلاش های خود ثابت قدم باشند.

روال کارهرکس کمی متفاوت خواهد بود ، از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. با این حال، برخی از کارهای معمول افراد موفق ممکن است شامل بیدار شدن زودهنگام برای کنار گذاشتن کارهای روزمره و فیلترکردن ایمیل ها قبل از شروع روز کاری باشد، یا 30 دقیقه زمان برای خواندن هرروز برای افزایش پایه دانش و مهارت خود در زمینه انتخابی خود. با ثابت قدم بودن و منظم بودن و وقف خود برای رشد، در کار و زنده گی پاداش های زیادی به دست خواهید آورد. این یک ویژه گی کلیدی است که به افراد اجازه می دهد نه تنها از موفقیت بلکه از طول عمر درحرفه خود لذت ببرند

۳- قاطعیت و شجاعت

قاطعیت به معنای گرفتن حق خود و ابراز افکار و عقاید و احساسات خود به شیوه ای مناسب و کاملا مستقیم و بدون ترس. این نوع ابراز احساسات باید به گونه ای نباشد که حق دیگران پایمال شود. زنان موفق، قاطعانه عمل می کنند. بدون اضطراب حق خود را مطالبه می نمایند. قاطعیت ابزاری مهم در رسیدن به اهداف مهم زنده گی است.
اگر ترسی نداشتید چه می کردید؟ ریسک کردن لزوماً به معنای انجام کارهای بی پروا نیست، بلکه به معنای تصمیم گیری حساب شده و امتحان مواردی است که ممکن است « خطرناک » تلقی شوند.

۴- همدلی

بسیاری از زنان تصور می کنند که ویژه گی های « معمولاً زنانه » مانند همدلی باید نادیده گرفته شود، در عوض باید آنها را به عنوان یک دارایی درنظرگرفت. همدلی به این معناست که می توانید بشنوید و بفهمید که دیگران از کجا آمده اند - نیازها، احساسات و خواسته های آنها. آنها آموخته اند که بصیرت داشته باشند و بصیرت داشته باشند، بدون این که احساساتی از خط خارج می شوند.
زنان موفق دل نرم است. نیکوکاری و شفقت به ما اجازه می دهد تا به زنده گی فراتر از کوکی ها برسیم و در زنده گی دیگران تغییر ایجاد کنیم. با برقراری ارتباط با دیگران، ما به عنوان یک فرد رشد می کنیم. زن با قلب مهربان تأثیر زیادی دارد.

۵- اشتیاق و انگیزه

یکی از مشخص ترین ویژه گی های افراد موفق، انگیزه آن ها است. به هر حال، تعیین اهداف روشن یک چیز است. با این حال، افراد موفق باید انگیزه قوی برای رسیدن به اهداف خود داشته باشند. این به اصطلاح « آتش در شکم » است که آنها را برای موفقیت ترغیب می کند. به آنها تمرکز لیزری می دهد تا بتوانند تمام توجه و تلاش خود را برای پیشرفت بیشتر خود در جهت رویاهای خود اختصاص دهند. یک فرد موفق با قدرت راننده گی قوی می تواند خستگی ناپذیر کار کند، زیرا آنها به توانایی های خود اعتقاد دارند و واقعاً می خواهند به اهداف خود برسند ممکن است مهارت و تجربه زیادی داشته باشید، اما بدون علاقه به کاری که انجام می دهید، به احتمال زیاد کار خود را به مرحله بعدی ارتقا نمی دهید. دوست داشتن آنچه انجام می دهید به معنای نوآوری، تلاش، به چالش کشیدن خود است. این باعث می شود زمانی را که صرف می کنید لذت بخش و ارزش هر لحظه از سفر خود را به قله داشته باشد. اشتیاق همچنین انرژی را به ارمغان می آورد، که برای ادامه تلاش تا رسیدن به اهداف عالی به آن نیاز دارید.

۶- ویژه گی زنان موفق ، واقع گرایی

تلاش برای «ایده آل بودن » یا انتظار کمال از اطرافیان یک انتظار نابجاست. زنان واقعاً موفق می دانند که این کار همیشه ممکن نیست. عیب های خود را می پذیریند. افرادی را پیدا می کنند که نقاط قوت آنها تکمیل کنند.  

۷- قدرت، ویژه گی زنان موفق

به اوج برسید. پس از رسیدن به آنجا، می توانید قوانین خود را بنویسید. متناقض خواهید دید که هر چه بالاتر بروید، زنده گی شما آسان تر می شود. شما کنترول بیشتری در نوع محیط کاری که برای خود و کارمندان خود ایجاد می کنید خواهید داشت.
یک زن موفق می تواند بر موانع غلبه کند. زنانی که در زنده گی خود تلاش کرده اند، قدرت درونی شگفت انگیزی دارند. از سختی ها به نفع خود استفاده کنید. در پایان مبارزه، شما فردی بهتر و ارزشمندتر هستید. هلن کلر می گوید: « شخصیت را نمی توان در سهولت و آرام توسعه داد. تنها با تجربه آزمایش و رنج می توان روح را تقویت کرد، بصیرت به دست آورد، جاه طلبی را الهام گرفت و موفقیت را به دست آورد. » آنچه را که قرار است در یک مبارزه یاد بگیرید یاد بگیرید و خواهید دید که آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست.

زنان موفق قوی فکر می کنند. ذهن قوی به این معنا نیست که  بی ادب، مغرور یا مخرب باشند. برعکس، یک زن قوی، اعتماد به نفس خود را نشان می دهد. وقتی قوی فکر می کنند، توانمند می شوند، تصویری سالم از خود دارند و مسیولیت زنده گی خود را بر عهده می گیرند. 

۸ - همواره در حال آموختن

اگرچه بسیاری از افراد بسیار موفق بازمانده از تحصیل هستند، اما چیزی که هرگز آن را رها نمی کنند مدرسه زنده گی است. این یکی از مهمترین ویژه گی های یک فرد موفق است.
آنها دانش آموزان فوق العاده ای در مورد اشتباهات خود هستند. به همین دلیل است که اکثر آنها یک مجله شخصی نگه می دارند که در آن اشتباهات خود را می نویسند و در مورد آنها فکر می کنند. آنها دانش آموزان موفق موفقیت های دیگران هستند، به همین دلیل آنها بیشتر از افراد معمولی کتاب می خوانند. آنها می دانند که کامل نیستند و چیزهای زیادی برای یادگیری از سایر افراد موفق دارند.

اوهمچنین یک معلم است. زن بزرگ تدریس می کند مردم می خواهند بدانند شما چه چیزی دارید که شعله درون شما را شعله ور می کند. ما می توانیم به شکل گیری زنان بزرگ فردا کمک کند.

۹--سازگاری

زنان موفق در شرایط بحرانی قرار می گیرند. استرس را تجربه می نمایند، ممکن است برای رسیدن به موفقیت مسیر سختی داشته باشند. البته در مقاطع مختلف قادر خواهند بود این میزان استرس را کنترول کنند، اما به طور کلی، تحمل خود را افزایش می دهند. راه هایی را می یابند که زنده گی را تا حد ممکن آرامش بخش، بدون استرس و آسان تر کند. انرژی ذهنی خود را بر روی کار مورد نظر متمرکز می کنند.

۱۰-مراقبت از خود

افراد واقعاً موفق به همان اندازه که کار و تلاش می کنند استراحت می کنند. آنها از خود مراقبت جسمی خوبی می کنند: ورزش و تغذیه مناسب، روزهای بهداشت روانی در صورت امکان، و دانستن زمان نه گفتن و زمان تنهایی، وغیره. لیست کارهایی که قرار است انجام دهند را می نویسند. زمانی را برای ورزش استراحت و آرامش روح خود اختصاص می دهند.

۱۱- قدردانی

زنان واقعاً موفق متوجه می شوند که موفقیت آنها در خلا رخ نداده است، هم در خانه و هم در محل کار اطرافیان نیز در موفقیت آنان دخالت داشته اند. آنها می دانند که باید تشکر کنند و قدردانی و سپاسگذاری واقعی را از افرادی که به آنها کمک کرده اند به جایگاه خود برسند، ابراز می کنند. آنها با همکاران خود با مهربانی و احترام رفتار می کنند و در عوض احترام و تحسین می شوند.

۱۲- مثبت اندیشی بارزترین ویژه گی زنان موفق

افراد موفق نگرش مثبتی دارد. هیچ انرژی ای وجود ندارد که بتواند آنچه را که یک زن مثبت و با قدم بالا وارد اتاق می شود تقلید کند. نگرش مثبت سوخت مورد نیاز برای راندن ما از ایده پردازی به سوی تحقق است.
نگرش مثبت به تلاش آگاهانه شما نیاز دارد. افکار منفی را کنار می زنند و افکار مثبت را جایگزین آنها می کنند. در ذهن خود به چیزهایی که با خود می گویند، درست گوش می سپارند. عمداً از کلماتی استفاده می کنند که بار مثبت دارد. برای کمک به مثبت اندیشی، خود را با افرادی احاطه می کنند که آن ها را تشویق می کنند، الهام بخش و باور آنان است. اگر نگرش مثبت داشته باشید، می توانید پتانسیل موجود در درون خود را مشاهده کنید.

۱۳- صداقت،  ویژه گی زنان موفق

او صداقت دارد. برای پیروزی نیازی نیست قربانیان را در مسیر خود رها کنید. برای قدم گذاشتن به مرحله بعد، نیازی نیست دیگران را زیر پا بگذارید. صداقت باید هسته اصلی شخصیت شما باشد. همیشه افتخار را بر دلار مقدم بدارید و طبق اعتقادات خود زنده گی کنید. با کسب احترام و اعتماد، شرکت شما رشد خواهد کرد. مردم به دنبال تجارت با کسانی هستند که به آنها اعتماد دارند.

۱۴-رعایت تعادل در زنده گی

افراد موفق در زنده گی خود تعادل دارند. زنده گی ما حول چهار دسته اصلی می چرخد: خانواده و دوستان، سلامتی، ثروت و روح. این ها باید متعادل باشند تا یک زنده گی کامل داشته باشند. به طور مداوم تعادل خود را ارزیابی می کنند. یک زنده گی متعادل به شما امکان می دهد با افکار مثبت و خوشبینی  به وضوح فکر کنید. درست بیندیشید و درست تصمیم بگیرید.

۱۵ - دست کشیدن و رها کردن در زمان لازم

افراد موفق در مواقع لزوم شکست را می پذیرند. استراتیژی خود را عوض می کنند. این که بدانید چه موقع و چه چیزی را رها کنید یکی از ویژه گی های کمتر شناخته شده یک فرد موفق است، اما با این وجود ویژه گی مهمی است. آنها وقت و انرژی خود را صرف کاری که به نتیجه نمی رسد، نخواهند کرد. به محض اینکه متوجه ناکارآمدی روش و یا کاری که در حال انجام آن هستند می شوند، آن را ترک می کنند.
آنها عاشق هدف نهایی می شوند، نه راه. و به آنچه عمل می کند پایبند می مانند. آنها با تصمیمات دشواری روبرو می شوند که چه چیزی را رها کنند و چه چیزی را دنبال کنند. به سرعت آنچه را که کار نمی کند دور می اندازند و سپس چیز دیگری را امتحان می کنند. اگر نمی دانید چه زمانی یا از چه چیزی باید دست بکشید، پیشرفت در زنده گی دشوارتر است.

در اخیر باید گفت :‌هر انسان موفقی در ابتدا باید خودش باشد چه در زنده گی و چه در کار. مهم آن است که از شکست ها نا امید نشود و دست از تلاش بر ندارد رنان موفق  هرگز برای موفقیت خیال پردازی نمیکنند بلکه برای آن تلاش و کار مینمایند  .

 

بامـداد ـ فرهنگی و اجتماعی ـ ۱/ ۲۲ـ ۳۰۰۵

استفاده ازمطالب بامداد با ذکرماخذ آزاد است.

Copyright ©bamdaad 2022

 

 

 

 

کنفرانس اروپایی حزب آبادی افغانستان بروز هفتم ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی  با شرکت ۷۱ نماینده  از۹ شورای کشوری، طورحضوری و تحت ریاست رفیق سید طاهر شاه پیکارگر یکی از پیشکسوتان جنبش دادخواهی کشور درفضای آزاد و دموکراتیک و با شور و اعتماد رفیقانه برپا شد.

 کنفرانس مطابق برنامه کاری راه را برای تشدید کارسیاسی ـ سازمانی در ساختارهای حزبی در اروپا باز نموده ، و با مراجعه به همه اعضای سازمان خواستار آماده گی های جدید برای پیشبرد وظایف مبرم و بزرگ تر، و تقویت دسپلین حزبی گردید .

درکنفرانس نماینده گان منتخب شوراها با تکیه براصول زرین سازمانی  ح آ ا و هبمستگی ، در فضای باز، دیدگاه سازنده پیرامون وضع سازمان و وظایف آینده آنرا در میان گذاشتند.

کنفرانس مطابق احکام اساسنامه حزب درهمخوانی با برنامه کاری فیصله شده  شورای جدید ۳۳ عضوی اروپایی حزب آبادی افغانستان را انتخاب نمود.

نماینده گان کنفرانس با اتفاق نظرفیصله نمودند :

ـ گزارش تشکیلاتی کمیسیون تدارک کنفرانس اروپایی که توسط رفیق صفت الله عملیار، رییس کمیسیون ارایه شد مورد تایید بوده و فعالیت این کمیسیون مثبت ارزیابی میشود.

ـ کنفرانس به شورای جدید اروپایی وظیفه می سپارد تا به تشدید کار سیاسی ـ سازمانی درسطح اروپا توجه جدی و مسوولانه را مبذول نموده و با تکیه بر اندوخته های گذشته ، راه ها و وسایل جدید برای تقویت روحیه همبستگی ، همکاری و گسترش دموکراسی درون سازمان را جستجو نماید. برای این منظورهیات رهبری شورا و مسولین شعبات شورای اروپایی باید گفتگوها و مشورت های سازنده با اعضای سازمان اروپایی حزب و کارشناسان بخش های مختلف را سازندهی نموده و داده های این گفتمان ها را در برنامه های مشخص کاری برای تقویت کار با جوانان ، زنان ، کارگران مهاجر، پیشه وران و روشنفکران افغان در اروپا تنظیم نمایند.

ــ به شورای اروپایی و هیات رهبری شورا وظیفه سپرده میشود تا درکار سیاسی ـ تبلیغی ، رسانشی و آموزش درون حزبی توجه جدی را معطوف نموده ، راه ها و وسایل عملی را جستجو، و مطابق نیازها و شرایط اروپا برنامه های مشخص کاری را در این بخش ها تدوین نمایند .علاوتا به همه اعضای حزب در اروپا وظیفه سپرده میشود تا با امکانات دست داشته در باروری رسانه های رسمی حزب ، و گسترش تاثیر آن در بین جامعه مهاجر افغان در اروپا سهم فعالتری بگیرند.

ـ شورای اروپایی وظیفه دارد تا بخاطراستفاده گسترده از دانش و تجربیات نخبگان سیاسی جنبش دادخواهی کشور کمیسیون مشورتی را ایجاد نماید .

ـ به شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان وظیفه سپرده میشود تا مطابق اصول و آرمانهای ح آ ا و درمطابقت با روحیه  « فراخوان کنفرانس اروپایی حزب آبادی افغانستان عنوانی نیروهای ملی، مترقی و وطنپرست »

 راه ها و وسایل برای گفتگو و راه اندازی اقدامات سازنده با هدف ایجاد یک پلاتفورم مبارزاتی قابل قبول برای همه درجهت نجات افغانستان را جستجو نماید.

ـ کنترول از تطبیق این مصوبه به عهده شورای اروپایی ح آ ا میباشد .

 

نماینده گان کنفرانس اروپایی حزب آبادی افغانستان

۷ می سال ۲۰۲۲ میلادی ، کشورشاهی هالند

 

بامـداد ـ ۱/ ۲۲ـ۰۲۰۶

Copyright ©bamdaad 2022

 

اطلاعیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

 

 

بنام خداوند حق و عدالت

 

هم مسلکان عزیزو دوستان و علاقمندان  گرانقدر،  

شورای رهبری انجمن حقوقدانان افغان در اروپا با کمال افتخار ۱۲ سال ایجاد  خود را  با یک برنامه  خاص به تجلیل  میگیرد. 

با کمال مسرت به  آگاهی شما میرساند که   این برنامه  بساعت دو بعد از ظهر روز  پنجشنبه نهم جون سال روان در شهر المیره کشور شاهی هالند تدویر میابد.

در برنامه همانند پنج کنفرانس سال‌ های قبل  بحث علمی ـ مسلکی  پیرامون فراخوان انجمن در مورد  مبرم  ترین معضله کلیدی افغانستان ( انفاذ قانون اساسی و استمرا قوانین ) در جدل تاریخی  مشروعه و مشروطه با  ارایه چندین مقاله علمی مورد  بحث و تبادل نظر قرار  می‌گیرد.

درین برنامه ، مجمع  عمومی  انجمن مطابق به احکام اساسنامه خود روی مسایل تشکیلاتی و انتخاب رییس ، شورای رهبری ، مسوولان و همچنان تعدیل اساسنامه تصامیم مقتضی را اتخاد مینماید. در بخش اخیر یک برنامه کلتوری نیز برای مهمانان عزیز  در نظر گرفته شده است

جهت  اشتراک در این  برنامه همسلکان عزیز و علاقمندان گرامی متوانند  الی تاریخ ( ۲۵ ) می  ازطریق پست های الکترونیک  و نمرات تیلفون زیر  ثیت نام فرمایند.

 آدرس و سایر معلومات ضروری  بعدن به شرکت کننده گان عزیز  گسیل میگردد.

معاون و مسوول دارالانشای انجمن

آدرس ها برای ثبت نام:

 

+31 (0) 619 48 00 48,  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. هالند                                       

+45 (0) 272 94 949,   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ; جرمنی                                       

+49 (0) 176 451 85 248,  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ; دنمارک

 

 

بامـداد ـ فرهنگی و اجتماعی ـ ۲/ ۲۲ـ ۱۸۰۵

 

استفاده ازمطالب بامداد با ذکرماخذ آزاد است.

 

Copyright ©bamdaad 2022