پیام تبریکی حزب آبادی افغانستان بمناسبت حلول عید سعید اضحی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

هموطنان عزیز!

مسرت فراوان دارم که به نماینده گی از هیات رهبری و تمام اعضای مردمدوست حزب آبادی افغانستان ، بهترین تبریکات خود را به مناسبت حلول عید سعید اضحی (قربان) خدمت شما هموطنان عزیز و نیروهای قهرمان ملی دفاعی و امنیتی کشور تقدیم می نمایم.

روزهای عید برای مردم شریف و مسلمان افغانستان، بحیث روزهای ، دوستی، صلح ،  آشتی ، محبت ، همدیگرپذیری ، گذشت ، مهربانی، همکاری و همدردی بشمار رفته ،  رعایت این همه ارزش ها از وظایف مردم ما پنداشته شده و ازهمیت زیاد برخوردار بوده و این روزها را با شایستگی استقبال و تجلیل می نمایند.

مردم شرافتمند افغانستان همیشه میخواهند تا مانند سایر مسلمانان جهان در صلح و صفا ، امنیت و ثبات زنده گی نموده وبه تمام خواست ها و نیازهای اساسی و بنیادی شان درعرصه های اقتصادی و اجتماعی رسیده گی های لازم صورت گیرد. اما با تاسف که فرصت های لازم را برای بهبود عرصه های اقتصادی و اجتماعی مردم و کشور ما بنابرعوامل متعدد از دست رفته و نهادهای مسوول نتوانستند با استفاده موثر وشفاف ازسرمایه ها و منابع موجود درکشوراز طریق ایجاد زیرساخت بزرگ اقتصادی برای اشتغال زایی،رفع فقر وبیکاری اقدامات لازم را انجام دهند که این امر باعث شده است تا فقر و پیامدهای شوم آن زنده گی اکثریت مردم ما را تهدید نموده و با گذشت هر روز فاصله میان فقر و ثروت افزایش یابد.

 مردم ما در شرایطی روزهای عید قربان را تجلیل می نمایند که اوضاع سیاسی ، اقتصادی و نظامی درکشور هر روز وخیم تر و پیچیده تر گردیده و انکشافات اخیر نظامی موجب نگرانی های بیشتر مردم و باعث افزایش بیجا شده گان  داخلی در کشور شده و بر قربانی ها، درد ها و رنج های  مردم ما افزوده و کشور با مدیریت ضعیف جنگ مواجه می باشد.

 مردم ما با خروج کامل نیروهای خارجی از کشور، دیگر ادامه جنگ و خشونت ها را در کشورمشروع ندانسته و از فتوای علمای جهان اسلام در مورد حرام بودن این جنگ حمایت می نمایند.

 آنچه در شرایط دیروز، امروز و فردای کشور مورد حمایت مردم افغانستان قرارداشته و دارد ، همانا قهرمانی ها ، فداکاری ها و حماسه های مانده گار نیروهای ملی دفاعی و امنیتی می باشد که در هرگونه شرایط و اراضی از مردم و کشور، دفاع نموده و می نمایند.

حزب آبادی افغانستان، با حمایت از ختم جنگ ، آتش بس دایمی و تامین صلح عادلانه در کشور، آرزومند است تا طرف های درگیر آتش بس دایمی را تامین و در پرتو آن با انجام مذاکرات شفاف و سازنده  قادر به ختم جنگ و تامین صلح پایدار در کشور گردیده و با رعایت مواردی همچو احترام به استقلال، حاکمیت ملی ، تمامیت ارضی و منافع ملی کشور، حفظ نظام جمهوریت ، قانون اساسی و ارزش های دموکراتیک آن و دستآورد های دو دهه اخیر درعرصه های اقتصادی و اجتماعی کشور، به توافق سیاسی دست یافته وبنای مستحکم صلح  را مسوولانه بگذارند.

در اخیر یکبار دیگر روز های عید اضحی ( قربان ) را به فرد فرد هموطنان عزیز ما تهنیت گفته ، سعادت و خوشبختی شان را از بارگاه خداوند مهربان استدعا می نمایم.

 

با درود های دوستانه و برادرانه

پروفیسور داکتر محمد داوود راوش

رییس حزب آبادی افغانستان

 

کابل، ۲۸ سرطان ۱۴۰۰ خورشیدی

 

 

بامداد ـ زنده گی سازمانی ـ ۱/ ۲۱ـ۱۹۰۷

Copyright ©bamdaad 2021

 

جلسه شورای نورد بربانت حزب برپاشد

 

جلسه نوبتی شورای حزبی نورد برَبانت ( شورای کشوری هالند ) بتاریخ ۲۹ جون ۲۰۲۱ به ساعت ۱۹:۴۵ شام با اشتراک ۱۴ رفیق در فضای مجازی دایر گردید.

غیر حاضر با اطلاع: یک رفیق.

پس از اعلان رسمیت جلسه ، اجندای زیر پیشنهاد و مورد تصویب قرارگرفت .

ـ توضیحات در باره مصوبه ای شماره ۰۴۰ دارالانشا حزب آبادی افغانستان  و صحبت روی تحکیم وحدت و یکپارچه گی اعضای حزب ؛ و انتقاد از نارسایی ها و تحرکات خلاف اساسنامه.

گزارش دهنده: رفیق فاروق روستایی، منشی شورای حزبی نورد برَبانت.

ـ  یاد از پنجمین سالگرد وفات زنده یاد شفیق اله توده یی.

ـ  پاسخ به پرسش ها ، نظریات، انتقادات و پیشنهادات .

ـ جمع آوری حق العضویت ها.

 

در نخست رفیق فاروق روستایی از رفقا درخواست نمود تا جهت ارجگزاری به کارنامه های درخشان رفیق شفیق اله توده یی که پنج سال قبل درهمین تاریخ چشم از جهان فروبست؛ رفیق نسیم ندرت ، و سایر رفقایی که از جمع ما رحلت کرده  اند ، برای یک دقیقه سکوت اختیار کنند.

متعاقبأ رفیق روستایی در مورد مصوبه ۰۴۰ دارالانشای ح.آ.ا. صحبت توضیحی نموده ، و روی ایجاد تماس با رفقایی که از نام شورای اروپایی ح.آ.ا. نشرات و جلساتی را براه می اندازند، تأکید نمود . ضمناْ از تحرکات مخالف اساسنامه ای حزب از جانب این رفقا انتقاد به عمل آورده ،  روی اقدامات لازم جهت حفظ وحدت و یکپارچه کی اعضای حزب تأکید صورت گرفت. همچنان از حالت تعلیق شورای اروپایی  و تماس های مستقیم شوراهای کشوری مقیم اروپا با مرکز الی تدویر کنفرانس و انتخابات جدید شورای اروپایی جانبداری به عمل آمد.

در بخش دوم کار جلسه به منظور یادبود از پنجمین سالگرد وفات رفیق شفیق اله توده یی، رفقا هریک : فاروق روستایی، اسد شریف، عبدالرزاق طلوع، حفیظ مصدق، حیات کریم و سیده طلوع از مبارزات، کارنامه های درخشان، خاطرات و خصایل نیک رفیق شفیق اله توده یی یاد آوری نموده و رفیق سیده طلوع یک قطعه شعر از بانو ظریفه فردیانا را که در وصف رفیق توده یی بزرگ سروده بودند دکلمه نمودند.

در ادامه جلسه رفقا شعیب اسحاقزی و نثاراحمد صدیقی عوامل اساسی ایجاد مشکلات در شورای اروپایی را از بَدوِ تاسیس آن شورا در شهر کسل جرمنی درعدم رعایت نورم های دموکراسی و انتخابات دموکراتیک و همچنان درعدم درنظرداشت شایسته سالاری عنوان نمودند.

در بخش سوالات در مورد محتویات بند اول اجندا، رفیق ها سوالاتی مبنی بر موجودیت شورای اروپایی و بیروی اجراییوی سابق آن داشتند که بخاطر آگاهی دهی مکمل و توضیح اتفاقاتی که درانتصابات شورای اروپایی در سپتامبر ۲۰۱۹ تحمیل شده ، ایجاد شده بود بصورت مکمل، مستند واقعیت ها بیان گردید. در مورد بحران ایجاد شده در شورای اروپایی سابق و تصمیم گیری های دارالانشای حزب آبادی افغانستان در این زمینه توضیحاتی دقیق از جانب رفیق داکتر نثار احمد صدیقی داده شد که مورد تایید تمام رفقای شورای حزبی نورد برابانت قرا گرفت .

 درپاسخ به این پرسش که طرزالعمل ایجاد کمیسیون جهت برگزاری کنفرانس اروپایی به منظور انتاخابات شورای جدید اروپایی از چه قرار است ،  رفیق صدیقی گفتند که : در مورد ایجاد کمیسیون دیدگاه رفقا بر این است که کمیسیونی برخواسته از انتخابات ازجانب کشورهای اروپایی با درنظر داشت کمیت رفقا در کشورهای اروپایی ایجاد گردد، کمیسیونی که در انتخاب آن اصل دموکراسی و شایسته سالاری در نظر گرفته شود،

در بخش پیشنهادات رفیق مصدق پیشنهاد کرد تا دستورات کمیته رهبری شورای کشوری در سایت های عمومی نه ، بلکه در صفحات مربوطه  واحد های اولیه به نشر برسد ؛ و دیگر اینکه : مصوبات دارالانشأ از طریق ایمیل به رفقای شوراهای کشوری مقیم اروپا ارسال گردد.

رفیق صدیقی علاوتاْ پیشنهاد نمود تا مصوبات دارالانشأی حزب از طریق رفیق صفت اله عملیار، مسوول امورهماهنگی، به روَسای شوراهای کشوری و سلسلتأ به واحد های اولیه ارسال گردند، توضیح دیدگاه های حزب در رابطه به مسایل مختلف سیاسی و ملی در جلسات واحد های اولیه ضروری و موثر خواهد بود. علاوتا ، مروراساسنامه حزب درجلسات واحد های اولیه جهت حفظ و بالا بردن سطح آگاهی رفقا مثمر پنداشته میشود. لازم است تا دراین زمینه یکی از رفقا، اگر لازم باشد بطورنوبتی وظیفه بگیرند.

رفیق روح اله توده یی از رفقا درخواست نمود تا برای جلسه ای آینده ، اپلیکیشن teams را در تیلفون یا لپتاپ های خویش نصب نموده و خود را راجستر نمایند.

دربخش پایانی جلسه رفیق سیده طلوع، مسوول شعبه مالی واحد حزبی با رفقا در مورد چگونگی تصفیه حق العضویت ها  باهم به تفاهم رسیدند.

جلسه به ساعت ۲۲:۳۰ شب به امید رشد و استحکام مزید حزب  محبوب ما و برقراری صلح پایدار در کشور و جهان در فضای اعتماد رفیقانه و همدلی به پایان رسید .

گزارشگر: احسان عمر

 

 

بامداد ـ زنده گی سازمانی ـ ۱/ ۲۱ـ ۱۲۰۷

استفاده ازمطالب بامداد با ذکرماخذ آزاد است.

 Copyright ©bamdaad 2021

 

اجلاس نوبتی ولایت هالند جنوبی دایر گردید

 

شام پنجشنبه تاریخ ۲۴ جون سالروان جلسه واحد حزبی ولایت هالند جنوبی تحت موضوع های اتی دایر گردید :

۱ـ  بحث و اتخاذ تصامیم روی مصوبه ۰۴۰ و مصوبه ۰۸۸ مقام محترم دارلانشای حزب بخصوص تامین وحدت ویکپارچه گی اعضای حزبی در شورای کشوری هالند .

۲ـ تاکید در جهت اشتراک انعده رفقایی که در جلسات اشتراک نکرده و گوشزد بخاطر تصفیه قرضداری حق العضویت های شان .

۳ـ ارایه نظریات ، ودیده گاهای رفقا در رابطه به موضوع های که در اجندا گنجانیده شده است.

بعد از آنکه تکمیل نصاب جلسه ازجانب رفیق مصطفی روزبه مسوول ولایت به رفقا اطمینان داده شد، اجندای پیشنهادی به اتفاق نظر مورد تایید قرارگرفت.

گزارش اساسی توسط رفیق مصطفی روزبه مسوول ولایت روی اجندا صورت پذیرفت و نقاط اساسی آن مورد تایید رفقا قرارگرفت بعدآ رفقا هریک نوراحمد نور در رابطه به وضع سیاسی در کشور و وظایف مهم اعضای حزب در سطح شورای کشوری در مورد ایجاد فضای رفیقانه و تحکیم وحدت و دسپلین حزبی ، ولی محمد زیارمل در مورد تطبیق مصوبات مقام محترم دارلانشای حزب و وظایف بعدی اعضای واحد اولیه و محمد سرور زهتاب در مورد تحکیم دسپلین آهنین و راه بیرون رفت با ناقضین دسپلین حزبی وتطبیق مصوبه ۰۸۸ ماه جنوری سالروان تاکید بعمل آوردند . وبعداْ رفقا جنرال بصیر وفهیمه زهتاب هم با تایید نظریات رفقای صحبت کننده دیدگاه های مساعد شانرا با استفاده از فضای دموکراسی درون حزبی بشکل مفصل در جهت وضع شکل گرفته در جو کشورهای اروپایی منجمله شورای کشوری هالند و تحکیم دسپلین و راهکارهای مناسب ، مثبت و حسن نظر رفیقانه در این راستا را با حاضرین اجلاس شریک ساختند که این دیدگاه ها با توافق نظر غنا بخشیده شد و بمثابه وظایف اساسی کار واحد اولیه شورای کشوری هالند به اتفاق ارا مورد قبول واقع گردید .

در بخش اخیر کار اجلاس پیوستن رفیق محموده سکندری به خانواده حزبی شان یعنی در واحد اولیه حزبی هالند جنوبی از جانب رفقای اشتراک کننده خیر مقدم گفته شد .

نشست که بساعت ۷ شام آغاز گردیده بود بساعت ۹ شب با آرزوی تامین وحدت آهنین حزبی و تامین صلح پایدار در کشور کارش را پایان بخشید.

 

(شعبه آموزش سیاسی و تبلیغ )

 

 

بامداد ـ زنده گی سازمانی ـ ۲/ ۲۱ـ ۲۸۰۶

استفاده ازمطالب بامداد با ذکرماخذ آزاد است.

Copyright ©bamdaad 2021

 

 در کمیته ولایتی بامیان حزب آبادی افغانستان چه می گذرد ؟

 

کمیته حزبی ولایتی بامیان حزب ، طی ماه جوزا سال ۱۴۰۰بتاریخ های ۱۴ و۲۱ گردهم ایی های را در کورس ولیعصر راه اندازی نموده که در هر محفل اضافه تر از چهل تن جوانان اعم از پسر و دختر ، اعضای حزب و علاقمندان شرکت داشتند.

رفیق شریف امیر نژاد در محافل پیرامون کار و فعالیت حزب آبادی افعانستان ، اهداف و مرامنامه حزب ، چگونگی کارکرد جوانان در شبکه های اجتماعی و سایر موارد مورد علاقه جوانان بخصوص آموزش صحبت های همه جانبه نمود.

در محفل دوم‌ برای هفت تن از اساتید کورس و علاقمندان تقدیر نامه ها هم اهدا گردید.

محافل به امید ایجاد تحرک بیشتر کار در بین جوانان اختتام یافت .

 

( شعبه آموزش سیاسی و تبلیغ )

 

 

بامداد ـ زنده گی سازمانی ـ ۱/ ۲۱ـ ۲۹۰۶

 استفاده ازمطالب بامداد با ذکرماخذ آزاد است.

 Copyright ©bamdaad 2021

 

 

پیام شادباش حزب آبادی افغانستان بمناسبت روزمادر در افغانستان

 

مادران گرانقدر و رنجدیده کشور!

۲۴جوزا برابراست با روزمادر درکشور.

مسرت دارم ازسوی خود، و از نام هیات رهبری حزب آبادی افغانستان بهترین تبریکات و شادباش ها را بدین مناسبت به مادران زحمتکش ، پرتلاش و داغدیده کشور تقدیم مینمایم.

مادران درتمام اقلیم ها و تمدن ها ازجایگاه والایی برخوردار بوده ، و دارای نقش سازنده در پرورش و تربیت کودک خود و پرورش و رشد فرهنگ جامعه نیز تاثیرگذار میباشند، زیرا همان فرزند قراراست به همراه فرزندان دیگربا حضورشان جامعه را ساخته و رونق دهند.

بزرگداشت ازاین روز، تبجلیل از مقام بلند و شایسته مادران کشور درگردش چرخ های اقتصادی و اجتماعی کشور، و تلاش جانبازانه و پرمهردرتربیت سالم فرزندان شان میباشد. زیبا گفته اند که مادر اولین آموزگار انسان و آغوش پرعطوفت مادر، اولین دبستان برای انسان ها بشمار می رود.

مادران درحفظ ، مهر و گرمی کانون خانواده و تربیت سالم فرزندان و نسل های آینده کشور، نقش بزرگی را ایفا نموده ، و مادران هستند که با وجود ناسازگاری های محیط اقتصادی و اجتماعی می کوشند تا فرزندان شان منحیث انسانهای نیک سیرت، با تقوا، صادق، مردم دوست ، وطنپرست و خدمتگزاران واقعی جامعه رشد نمایند.

Read more...