اتحادیه‌های کارگری فلسطین خواستار حمایت کارگران و تشکل‌های صنفی جهان برای توقف جنگ شدند

این سرزمین، فلسطین نام داشته و تا آخر فلسطین خواهد ماند!

 

 

براساس گزارش فدراسیون جهانی اتحادیه‌ های کارگری (WFTU) اتحادیه اصلی کارگران فلسطینی با انتشار بیانیه ‌ای خواهان حمایت جهانی تشکل‌های کارگری و صنفی و همه جامعه زحمتکش کارگران جهان از کارزار توقف جنگ بر علیه غزه شدند.

این سه تشکل ، شامل اتحادیه سراسری کارگران فلسطین یا (‌ GUPW) ، ایتلاف اتحادیه‌ های کارگری سرزمین فلسطین، فدراسیون اتحادیه‌های کارگری جدید فلسطین با کارگران جهان خواستار تحقق شعار «فلسطین آزاد» شدند.

در بیانیه این سه تشکل کارگری آمده است:

ما کارگران فلسطین و اتحادیه‌ های کارگری این سرزمین، با سپاس بیکران از میلیون‌ها نفری که در خیابان‌های شهرها جهان در این روزها گردهم آمده و فریاد آزادی فلسطین را سر دادند، درود می ‌فرستیم.

در مقابل دولت‌ های خود، سازمان‌های جهانی امپریالیستی، امریکا، ناتو، اتحادیه اروپا، این مردمان سراسر جهان هستند در کنار ما فلسطینیان ایستاده‌اند. آن ‌ها در سمت درست تاریخ ایستاده‌اند، تاریخی که این روزها به جای قلم و جوهر، با خون و استخوان فلسطینی ‌ها نوشته می ‌شود. این همان تاریخی است که می‌ رود تا در صفحات خود بزرگترین جنایت قرن بیست و یکم تا به امروز را ثبت کند!

هر ساعت، هر دقیقه، هر ثانیه که می ‌گذرد، یک کودک فلسطینی دیگر توسط اسراییل به قتل می ‌رسد. اشک‌ های ما خشک شده‌اند، همان ‌طور که آب، غذا، بنزین، راه‌های ارتباطی رسانه‌ ای و برق در بزرگترین زندان جهان، در غزه، زندان ۲ میلیون روح بیدار، به پایان رسیده‌اند.

چیزی که از ما باقی مانده امید است!

امیدواریم که مردم ما در برابر اشغال و بی‌عدالتی وحشیانه اسراییل تنها نباشند!

ما با این امید مانده‌ایم که مردم، اتحادیه‌ های کارگری مبارز جهان، طبقه کارگر جهانی یک بار دیگر به ‌پاخاستند و از برادران و خواهران خود دفاع کنند. در هر کشور جهان اتحادیه‌ های کارگری باید پیام ما را منتشر کنند.

در برابر دولت ‌هایی که حقوق مردم خود را زیر پا می ‌گذارند و از دولت قاتل اسراییل حمایت می ‌کنند، بخواهید:

تمام حمایت‌ها ،همه همکاری‌ها با دولت قاتل صهیونیست اسراییل را متوقف کنید!

ما می ‌خواهیم اتحادیه‌های کارگری هر کشور اقداماتی را علیه ماشین کشتار ناتو و امریکا  ( که از کشتار جمعی مردم فلسطین حمایت می‌ کند ) سازماندهی کنند.

اتحادیه ‌های کارگری در هر کشوری برای قطع کردن هر دستی که ما را می ‌کشد، باید تلاش کنند. برای جلوگیری از تسلیح نظامی، اقتصادی اسراییل و برای ابراز محکومیت توده‌ای علیه دولت‌ها و شرکت‌های چندملیتی و برای ابراز همبستگی با فلسطینیان، امکانات وسیعی در دست کارگران و تشکل‌های آن‌ ها در سراسر جهان است.

در مقابل، ما به شما قول می ‌دهیم:

مردم ما تسلیم نمی ‌شوند! هر چقدرهم که ما را آزار دهند، هرقدر هم که خون ما را بریزند، مبارزه ما ادامه خواهد داشت، زیرا حق با ماست و در نهایت پیروزی ازآن مردمِ متحد است.

این سرزمین، فلسطین نام داشته و تا آخر فلسطین خواهد ماند!

 

بامـداد ـ فرهنگی و اجتماعی ـ ۲/ ۲۳ـ ۰۴۱۱

Copyright ©bamdaad 2023